De artistieke toelatingsproef bestaat uit verschillende onderdelen:
- Deel 1: Je ontvangt na je registratie per mail een link naar de online toelatingsproef en doorloopt de verschillende onderdelen vóór woensdag 12 maart 2025 (11:00), dinsdag 24 juni 2025 (11:00) of dinsdag 26 augustus 2025 (11:00) (afhankelijk van de gekozen periode).
- Deel 2:Daarna ontvang je eventueel een uitnodiging voor een gesprek met de docenten.
DEEL 1 - ONLINE GEDEELTE
1. MOTIVATIE: je antwoordt op de vragen waarom je specifiek voor deze Game Design opleiding koos.
2. ONDERZOEK: Je beantwoordt de zoekopdracht naar werken of linken naar werken die relevant zijn voor jou
en voor de opleiding die je wenst te volgen. Voor elk gekozen werk geef je ook een verantwoording.
wat wordt gevraagd?
- Zoek 5 tot 9 verschillende beelden of videofragmenten van kunstwerken, performances, tekeningen, design, beeldverhalen, gebouwen, films … die relevant zijn voor jouw gekozen opleiding. Plaats ze samen in een PDFdocument. In dit document kan je een link naar VIMEO opnemen indien nodig. (PDF opladen in de online toelatingsproef)
- 'Relevant voor de opleiding’ betekent dat het past binnen het inhoudelijk profiel van de opleiding en de afstudeerrichting.
- Noteer, indien mogelijk, voor elk beeld of fragment wie de maker is, wat de titel is, waar je het hebt gevonden.
- Zorg dat alle werken gemaakt of uitgevoerd zijn door verschillende kunstenaars/ontwerpers/artiesten.
- Haal maximum één beeld van Instagram of andere sociale media.
- Kies niet alleen uit hedendaagse kunst, maar ook uit vorige periodes en eeuwen.
Licht alle gekozen werken toe met een bondige tekst van 50 tot 200 woorden. Ga daarbij in op onderstaande vragen. Wees concreet en tracht verder te kijken dan enkel de kleur of de stijl.
- Waarom link je dit werk aan onze Game Design opleiding?
- Waarom heb je dit werk of deze uitvoering gekozen, wat betekent het voor jou?
- Zie je een samenhang in je keuzes, of juist niet?
Maak van je selectie en je teksten één document (pdf). Stilstaande beelden voeg je toe in het document, voor bewegende beelden vermeld je de link naar Vimeo, Youtube of een andere bereikbare plaats (met of zonder paswoord).
3. PERSOONLIJKE CREATIEVE OPDRACHT:
Stel jezelf voor aan de hand van een zelfgemaakt creatief persoonlijk (audio-)visuele werk, maar geen Powerpoint presentatie! We willen graag zien dat je in staat bent om creatief uit de hoek te komen.
Dit mag dus een filmpje, webpresentatie, 3D voorstelling, een eenvoudige boardgame of videogame zijn, etc.
We willen door dit werk meer over je te weten komen zoals bijvoorbeeld je motivatie, je karakter, je realistische verwachtingen, je dromen, etc.
Je creatief persoonlijk (audio-)visuele werk mag maximum 4 minuten duren.
Vermeld de link naar Vimeo, Youtube of een andere bereikbare plaats (bij voorkeur zonder paswoord).
4. EIGEN WERK/PORTFOLIO: Toon hier de (artistieke) werken die je al eerder gemaakt hebt.
- Bij voorkeur werken waar je fier over bent en waar je met plezier aan gewerkt hebt.
- Dit mag breed en uiteenlopend zijn, zo mag je allerlei artistieke werken tonen zoals (herwerkte) games tekeningen, filmpjes, montages, muziek, foto’s, gedichten, etc.
- Leg ook kort uit waarom je fier bent op deze werken.
- Stilstaande beelden voeg je samen in één document (pdf), voor bewegende beelden vermeld je de link naar Vimeo, Youtube of een andere bereikbare plaats (met of zonder paswoord).
Instructies om je film te uploaden op VIMEO
- Je hebt een Vimeo-account nodig om een film te kunnen opladen. Als je die nog niet hebt, kan je die gratis aanmaken (https://vimeo.com).
- Zorg ervoor dat je de file in het correcte formaat hebt aangemaakt vooraleer je start met opladen. Specificaties en tutorials voor exporteren vanuit courante montagesoftware kan je vinden op https://vimeo.com/help/compression.
- Hou er rekening mee dat je met een gratis Vimeo-account maximaal 500MB per week kan opladen.
- Wanneer je film geëxporteerd is en je account geactiveerd, kan je je file opladen via de blauwe “upload”-knop rechts bovenaan de startpagina.
Met de “privacy”-knop kan je de toegang tot je film beveiligen met een paswoord. Wanneer het opladen voltooid is, kan je de Vimeo-link naar je film kopiëren en plakken in het webformulier van de toelatingsproef via de link “toevoegen Vimeo-link” in de bevestigingsmail van je aanmelding (opgepast: plak de Vimeo-link zeker in juiste veld!). Vergeet zeker niet om ook het paswoord in te vullen wanneer je je film beveiligd hebt.
DEEL 2 - INTERVIEW OP CAMPUS
Gesprek met de docenten
Het gesprek met de docenten zal doorgaan op de campus. Je voert individueel een motivatiegesprek met docenten van jouw gekozen afstudeerrichting.
In de week voor het interview ontvang je meer details per mail.
BEKENDMAKING VAN DE RESULTATEN
De kandidaat wordt binnen een week na afronding van de procedure per mail op de hoogte gebracht van het resultaat. Wie wordt toegelaten, ontvangt daarbij eveneens de richtlijnen voor de definitieve inschrijving.
Een geslaagde artistieke toelatingsproef is geldig voor het academiejaar waarvoor de proef wordt afgenomen (academiejaar x) én het daaropvolgende academiejaar (academiejaar x + 1).
Veel succes!
DATA
Deadline online gedeelte indienen |
proef op campus | Bekendmaking resultaten |
WO 12 MAART 2025 (11:00) | WO 19 MAART 2025 | binnen een week na afronding van de procedure |
DI 24 JUNI 2025 (11:00) | DI 1 JULI 2025 | binnen een week na afronding van de procedure |
DI 26 AUGUSTUS 2025 (11:00) | DI 2 SEPTEMBER 2025 | binnen een week na afronding van de procedure |
ONDERWIJSADMINISTRATIE - LUCA School of Arts Campus C-Mine Genk
C-Mine 5, 3600 Genk
02 447 16 00
onderwijsadmin.genk@luca‐arts.be
Contactpersoon voor inhoudelijke vragen over de toelatingsproef: Robin.gielis@luca-arts.be